NajboljsaKlinika.com vas obvešča o zobnem mostičku v Turčiji in vam pomaga naročiti operacijo pri kvalificirani kirurgi . Ta vsebina je na voljo zgolj v informativne namene in ni namenjena nadomestitvi nasvetov zdravstvenega delavca.
Koliko stane zobni mostiček v Turčiji?
Povprečna cena zobnega mostička v Turčiji v Istanbulu je 300 evrov. Odvisno od potreb se lahko cena giblje od 200 eur do 400 eur.
Intervencija | Cena Turčija |
---|---|
Zobni mostiček | 300 evrov |
Kaj je zobni mostiček?
Zobni mostiček v Turčiji je zobni pripomoček, kjer en ali več po meri izdelanih nadomestnih zob zapolni prostor, kjer manjka eden ali več sosednjih zob. Zobni mostiček v Turčiji je fiksni ortodontski pripomoček iz več med seboj povezanih umetnih zob. Takšna konstrukcija se pritrdi na zadrževalne zobe, ki se nahajajo na obeh straneh manjkajočih zob.
Danes je zobni mostiček v Turčiji najbolj priljubljena tehnika obnove zob. V tem članku boste spoznali materiale, ki se uporabljajo za izdelavo zobnih mostičkov, sam postopek namestitve in ceno izdelave mostička v zobozdravstvenih klinikah v Istanbulu.
Namestitev zobnih mostičkov
Mostičke v zobozdravstvenih centrih v Turčiji (Antalya, Marmaris, Istanbul in Fethiye) izvajajo izkušeni ortodonti z uporabo najsodobnejših materialov.
Zahvaljujoč izjemni usposobljenosti naših turških zobozdravnikov, sposobnosti dela s sodobno opremo in individualnemu pristopu do vsakega pacienta, lahko pričakujete idealen rezultat zobozdravstvene oskrbe v Turčiji , ki je sestavljen iz pridobitve lepega nasmeha, kot je bilo pričakovano, obnoviti funkcionalne sposobnosti zob in povrnitev pacientove samozavesti.
Indikacije za uporabo zobnih mostičkov
- Blaga ali zmerna pomanjkljivost notranje in sprednje vrste zob (do 4 zobe);
- Odsotnost enega samega molarja v predelu žvečenja.
Pacient mora imeti zdrave zobe, ki lahko prenesejo zadostno obremenitev. V nasprotnem primeru je treba zobno implantacijo opraviti pred namestitvijo zobnega mostička.
Kontraindikacije za uporabo zobnih mostičkov:
- bruksizem;
- Resno vnetje ustne votline ali žrela (stomatitis, gingivitis, vneto grlo: začasna kontraindikacija);
- Odsotnost več kot enega molarja, treh ali več premolarjev ali štirih zob v območju nasmeha;
- Patologije okluzije;
- Osteoporoza in druge bolezni kostnega tkiva čeljusti;
- Huda parodontoza;
- parodontoza;
- Patološka obraba zob.
Preberite tudi: Namestitev zobnih prevlek v Istanbulu
Koraki namestitve zobnega mostička v Turčiji
- Pregled ustne votline. Turški zobozdravnik preučuje zobe, ki jih bo skrila krona. Ti zobje morajo biti zdravi in sposobni prenesti povečano žvečilno obremenitev.
- Priprava. Če so retencijski zobje uničeni, jim zobozdravnik odstrani pulpo, zapolni kanale in po potrebi zobe utrdi z vložki. Če je mostiček izdelan na zdravih nosilnih zobeh, odstranitev živca ni obvezen ukrep.
- Iz oči v oči. Kovinsko-keramični mostički zahtevajo odstranitev debelega sloja sklenine, medtem ko nekovinski mostički zahtevajo minimalno venacijo.
- Izdelava kalupov. Vzamejo se kalupi zgornje in spodnje čeljusti in se pošljejo v laboratorij.
- Izdelava zobnih mostičkov. Ta postopek traja en do dva tedna, odvisno od uporabljenih materialov in zahtevnosti dela. V tem času se v predel nasmeha namesti začasna proteza.
- Esej. Most je fiksen in prilagojen.
Vrste materialov za zobne mostičke
Zobni mostički so lahko kovinski, keramični, kovinsko-keramični ali iz cirkonijevega dioksida. Estetski videz, cena, moč in vzdržljivost so neposredno odvisni od izbranega materiala.
- Kovinski zobni mostički so danes tako rekoč neuporabni: kljub svoji trdnosti in nizki ceni nimajo zadostnih estetskih lastnosti in lahko povzročijo uničenje retencijskih zob.
- Kovinsko-keramični zobni mostički so močni, zanesljivi in varni. To so keramične konstrukcije na kovinskem okvirju. Ti mostovi so naravnega videza in nudijo optimalno vrednost za denar.
- Plastični zobni mostički so lahki, ekonomični in hipoalergeni ter se pritrdijo za relativno kratek čas. Njihova majhna vzdržljivost in hitra izdelava omogočata, da se ti pripomočki uporabljajo kot začasen ukrep za odpravo pomanjkljivosti v zobnih vrstah.
- Zobni mostički iz cirkonija so umetni keramični zobje na ogrodju iz cirkonijevega dioksida. So precej lahki in močni, minimalno pritiskajo na držalne zobe in prenesejo večje obremenitve. Cirkonski mostički imajo estetski in naraven videz; so hipoalergeni in popolnoma biokompatibilni s človeškimi tkivi.
Kaj je bolje: zobni vsadki ali mostički?
Tehnika obnove zob z zobnimi mostički je v Turčiji v Istanbulu poznana že več kot 30 let, zato imajo pacienti takšne konstrukcije raje kot implantacijo. Vgradnja zobnih mostičkov je dobra alternativa zobni implantaciji , vendar je kljub temu slabša od nje.
Prednosti zobnega mostička:
- Poseg ne zahteva kirurškega posega in ni povezan z dolgo rehabilitacijo ali tveganjem nepreživetja implantata.
- Mostiček traja 2 do 4 tedne, implantacija pa do 4 mesece.
- Ko je most fiksiran, občutek nelagodja ne traja več kot 3 dni (za zobno implantacijo je to obdobje 2 tedna).
- Most je edina možnost, ko je med sosednjimi zobmi minimalen prostor. V tem primeru vgradnja implantatov ni možna.
Prednosti zobnih vsadkov:
- Vsadki lahko služijo celo življenje (v Turčiji uporabljamo visokokakovostne vsadke iz titana “Nobel Biocare”, za katere je dana garancija). Hkrati imajo mostovi omejeno življenjsko dobo in jih je treba ob koncu te dobe zamenjati. Kratko življenjsko dobo teh protez pojasnjujejo lastnosti materiala, uporabljenega za pritrditev kron.
- Ni potrebe po navarjanju ali odstranjevanju pulpe.
- Zobni vsadki odpravljajo težave, povezane z atrofijo kostnega tkiva, saj prispevajo k obremenitvi kosti, medtem ko zobni mostički vodijo do uničenja kostnega tkiva, ki ni izpostavljeno rednim obremenitvam.
Pravilna nega zobnih mostičkov
- Izvedite pravilno čiščenje vašega zobnega mostička v Turčiji dvakrat na dan.
- Pri čiščenju zobnih mostičkov moramo biti še posebej pozorni na njihovo notranjo površino, ki je v stiku z dlesnimi in medzobnimi prostori (v ta namen lahko uporabimo zobno ščetko z eno vrsto ščetin ali zobno nitko).
- Ko čistite zobe, držite zobno ščetko pod kotom 45° in z gibi pometanja odstranite čim več delcev hrane in zobnih oblog.
- Zobno ščetko z eno vrsto ščetin ali nitko lahko uporabljate z majhno količino zobne paste.
- Po čiščenju zobnega mostička uporabite malo ustne vodice, vendar ne pozabite, da ta tekočina ne more nadomestiti zgornjega postopka.
Skladnost z vsemi temi priporočili pomaga podaljšati življenjsko dobo zobnih mostičkov in zaščititi zdravje pacienta.
Vzdrževanje snemnih in fiksnih zobnih mostičkov izvajajte z občutljivimi čistili, da ne poškodujete površine pripomočka. Če je mostiček poškodovan, ga ne poskušajte popraviti sami – nemudoma se posvetujte z zobozdravnikom.
Izkoristite BREZPLAČNO oceno!
Na zahtevo in
brez kakršnih koli obveznosti z vaše strani.
Posvetovanje 100 % brezplačno. Analiziramo vaš položaj, vaše potrebe in pričakovanja. In ocenimo proračun, potreben za : let + hotel + taksi + zdravljenje.
Ves čas imate popoln nadzor nad postopkom. Popolnoma miren spanec.